Nos Alumni

Promotion 2020-2021

Lucas ACKERER

Philippe BEISTEGUI

Ghita BENNOUNA

Sabrina BIASONI

Oscar BONNAND

Alexandre BREG

Chloé CAZALS

Nora CHABERT

Benjamin CHANSAVANG

Théodore CHAUVEL

Camille COMBES

Solal COUTARDGUI

Iris CRESPIN

Estelle DAME

Jean DECAUP

Clarisse DREAN

Victor GALLAND

Jean-Christophe HENRIE

Louise JIANOUX

Abdul- Rahman KASSAB

Julien LABRY

Thibault LE TORTOREC

Arthur MAILLARD

Irénée MARTRE

Lisa PUJOS

Cindy QOLI

Joséphine QUENTEL

Céline TISSOT

Henry TRAN

Nicolas URBAN

Promotion 2019-2020

Thais ALVES

Lucie BANNELIER

Pierre BARTHELEMY

Léa BENQUIS

Pauline BROUSSOLLE

Pierre BURTIN

Ariane DA SILVA

Louise DE FONT-REAULX

Jean-Emmanuel DE VEZIN

Jade DOGBEAVOU

Justine DUFRENOIS

Robin EMPTAZ

Justine GIRERD

Natacha GONON

Sophie HADINE

Alaeddine HAJJEM

Lucie HUA

Thibaut KOCH

Lucas LAUNAY

Inès MOUSSAOUI

Clément PITORRE

Armand RIGAUDY

Floriane ROBERT

Marie-Sophie ROUL

Léa SERRU

Laure VRIELINCK

Promotion 2018-2019

Marguerite ARCHAUMBAULT

Barbara BERGEAUD

Jules BONNIOT

Marie CAILLAC

Adrien CHAUDESAYGUES

Caroline CLERMONT

Maureen COISNE

Capucine COURGENOUX

Grégoire DE JEKHOWSKY

Dino DIMOV

Agnès GOASDOUE

Aïda HASSANI

Jean-Baptiste JOSSA

Cyrielle JOURDOIS

Suzanna LORENZ

Gabrielle LORIDON

Johanne MARCDARGENT

Aurélie MAREAU

Joaquim MARTIN

Clara MENEGAUX

Marie-Eve METZ

Sophia MOUNTASSIR

Cindy N'DIAYE

Sarah POINSOT

César ROUER

Alexis SCHOEN

Adélie STENKO

Lucien THIBERT

Clara VELY

Antoine VERON

Lucas VOLLE

Promotion 2017-2018

Gaétan BELAN

Alexandre BERT

Achille BIAIS

Anna BRAKHA

Louise CARRIER

Irène COLONNA D'ISTRIA

Tom DIDIER

Camille FARAH

Laura FREYDIER

Léa GILLES

Thibault GIRY

Laurie GUIBERT

Simon GUIBERT

Candice HAMOU

Yara JAMALEDDINE

Maxence LAURENCIN

Thomas LEBLANC

Léa LURET

Julie MACALOU

Juliette MAYER-DENOBLE

Eve-Marine MEDIONI

Caroline MENDEL

Sébastien MION

Louis PONSAR

Oscar BONNAND

Marie POURTAL

Charlotte SEILER

Guillaume SORNE

Marie STOPPA

Lina TAHANI

Benjamin TAINTURIER

Julien VARIN

Mathilde WOLF

Promotion 2016-2017

Tal Abiker

Youssef Amar

Léa Bayssat

Alexandre Bernard-Borel

Antoinette Boucomont

Louise Bouton

Marc Burgelin

François Courset

Laurine Deschamps

Agathe Dubes

Louis Faure

Jules Grange

Alexandre Langelin

Théodore Le Gargean

Arthur Le Menec

Gabriel Mareschal de Ch.

Eléa Merle

Thomas Mittelman

Thomas Oussar

Loïc Paulus

Gabrielle Peyrelongue

Elyas Sadou

Caroline Scholten

Timothé Soler

Yingzhu Tang

Thibaud Vinant

François Yazbeck

Promotion 2015-2016

Sacha Azuelos

Christopher Bétrémieux

Antoine Bronowicki

Nicolas Cabanes

Victor Chung

Robin Cohen

Yann Colnot

Espérance du Peloux

Anthony Ecard

Quentin Eude

Côme Frizé

Emma Granier

Margot Grellier

Joy Habib

Charlotte Hannaby

Aurélie Jurain

Alexandre Landeau

Martin Luneau

Vladimir Nafissi

Daniel Nghe

Romain Palmieri

Dorian Perron

Jocelyn Pogorbsky

Anne Postaire

Clémence Richer

Elisabeth Roux

Thomas Wittenmeyer

Promotion 2014-2015

Louise Bernard

Camille Chalons

Ingrid de Chevigny

Charles Diruit

Jean Eudes Durand

Andréa Habre

Charlotte Lasserre

Gérian Le Sausse

Lorélie Mani

François Meurisse

Lucie Michaut

Jennifer Moukouma

Sa Eva Nébié

Alexandre Neck

Emmanuel Noiraud

Alexei du Périer

Grégoire Portais

Alexandra Regenet

Pénélope Romand-Monnier

Guilhem Simon

Paloma Soria

Simon Thillay

Tristan Urrésola

Arthur Watine